Bun venit pe site-ul Primariei Lunca Bradului judetul Mures!

Anunt pentru responsabilizarea cetăţenilor privind raspandirea COVID-19

17 martie 2020

Cetățenii care au cunoștință de întoarcerea în Comuna Lunca Bradului a unor persoane din țările declarate ca fiind afectate de epidemia virusului gripal COVID-19 (coronavirus) sunt rugate să anunțe autoritățile publice, în vederea verificării și monitorizării conform actelor normative.

Totodată vă rugăm să nu vă deplasați de la domiciliu decât pentru probleme importante.

FIȚI RESPONSABILI

Având în vedere evoluţia din ultima perioadă a pandemiei de coronavirus COVID-19 şi pentru limitarea activităţilor colective, în scopul reducerii la maxim a riscului de contaminare cu acest virus, din data de 18.03.2020 activitatea de relaţii cu publicul se va desfăşura între orele 08,00-12,00.

Accesul în instituţie va fi permis cu respectarea măsurilor privind distanţarea socială şi limitarea contactului dintre persoane, respectiv doar o persoană pe compartiment.

Last modified: 24 aprilie 2020

Comments are closed.